Карлівська міська рада
Карлівський район, Полтавська область

Щодо протизаконних дій посадових осіб районної ради

26 вересня 2017 року Україну розбурхала звістка про надзвичайну подію біля Калинівки Вінницької області, де  сталася пожежа з подальшими вибухами на складі боєприпасів. В центрі уваги карлівської громади цього ж дня став ще один склад – паливний, а точніше земельна ділянка під ним, площею 0,5758 га, що знаходиться за адресою: м. Карлівка, вул. Заводська, 1.

Дана земельна ділянка рішенням одинадцятої позачергової сесії Карлівської міської ради шостого скликання від 17.11.2011 року належить на праві комунальної власності територіальній громаді м. Карлівка в особі Карлівської міської ради, але 14.10.2016 року посадові особи Карлівської районної ради, зловживаючи службовим становищем, зареєстрували права комунальної власності на вищезазначену земельну ділянку за територіальною громадою Карлівського району в особі Карлівської районної ради. І вже 26 вересня 2017 року  Карлівська районна рада здійснює продаж майна (паливний склад) разом із даною земельною ділянкою.

 Карлівська міська рада з усією відповідальністю вважає дії посадових осіб та голови районної ради злочинними і такими, що суперечить законодавству. Незаконні дії реєстратора були оскаржені міською радою в серпні 2017 року в Полтавському окружному адміністративному суді. На разі судовий процес по справі триває.

 Сама процедура продажу паливного складу разом із земельною ділянкою, шляхом проведення аукціону, здійснена з  порушенням Законів України, адже, згідно законодавству,  рішення про продаж, створення конкурсної комісії з визначення організатора аукціону, затвердження її протоколу, укладання угоди з організатором аукціону належить виключно до повноважень колегіального органу – районної ради. В супереч вказаним вимогам, голова районної ради одноосібно приймає необхідні йому розпорядження.

І головне, процедура продажу складу разом із земельною ділянкою (ціна якої в рази перевищує ціну самого паливного складу)  умисно проведена максимально скрито з приховуванням інформації про об'єкти продажу на аукціоні, яку згідно ст.15 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» потрібно було опублікувати за двадцять днів до дати проведення аукціону в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, місцевих друкованих виданнях та інших виданнях.

Виходячи із вищезазначеного, Карлівська міська рада вважає, що посадовими особами Карлівської районної ради вчинено протизаконні дії щодо розпорядження та продажу комунальної власності територіальної громади міста Карлівки, про що повідомлено правоохоронні органи та направлено адміністративні позови до суду.

 Карлівською міською радою були направлені заяви до Карлівського ВП ГУ НП в Полтавській області:

  • Про вчинення кримінальних правопорушень за ст.ст. 364, 3641 ККУ, в якій Карлівська міська рада повідомляє про використання посадовою особою Карлівської районної ради Світликом Петром Михайловичем свого службового становища всупереч інтересам територіальної громади міста Карлівки та зловживанні ним своїми повноваженнями
  • Про вчинення кримінальних правопорушень за ст.ст.190, 206, 364 ККУ, в якій Карлівська міська рада повідомляє, що  Карлівська районна рада з порушенням законодавства здійснила продаж майна спільної власності територіальних громад Карлівськго району

Відомості по факту другої заяви Карлівської міської ради з приводу здійснення продажу Карлівською районною радою майна спільної власності територіальних громад Карлівського району, а саме нежитлового приміщення (паливного складу) разом з земельною ділянкою, що знаходиться за адресою: м. Карлівка, вул. Заводська, 1 зареєстровані в ЄРДР. Розпочато досудове розслідування. Попередня правова кваліфікація правопорушення ч. 2 ст. 191 КК України.

 « повернутися до списку новин