Карлівська міська рада
Карлівський район, Полтавська область

По-звірячому побили депутата Карлівської міської ради.

     Інцидент стався 24 червня між депутатом Карлівської міської ради Олександром Мамаєм та офіцером Карлівського ВП ГУНП Олександром Наконечним. На перший погляд – це сутичка побутового характеру, але якщо копати глибше, то виявляються цікаві факти.

     Олександр Мамай – депутат міської ради сьомого скликання від партії «Свобода», член ГО «Карлівська самооборона», активний громадський діяч, який в свій час неодноразово брав участь в АТО, як доброволець, волонтер. Дуже добре знають Олександра Мамая і на його депутатському окрузі. Багато мешканців звертаються до нього зі своїми проблемами, і жодному він не відмовляє у допомозі. Карлівчани знають його, як борця за справедливість. Вочевидь, що не всім до вподоби така активна діяльність депутата.  

      Серед таких – гр. Приліпко, господар магазину «Орчик», що на розі вул. Полтавський шлях та вул. Левада в м. Карлівка. Неодноразово депутат Олександр Мамай, виконуючи свої повноваження, звертався до нього, як до приватного підприємця з приводу благоустрою території біля магазину та заключення договору на вивіз сміття, яке власник магазину просто спалює, далеко не відходячи.

     Саме до Олександра Мамая нещодавно звернулася літня мешканка вул. Левада, будинок якої межує з магазином «Орчик», з проханням посприяти у вирішенні питання незаконного захопленні її землі гр. Приліпко. Депутат взявся за цю справу та довів її до кінця – землю повернули, а от господарі магазину, напевно, затамували образу. Тому будь-які зауваження Олександра Мамая в їхній бік сприймалися агресивно.

      От і цього разу, коли депутат міської ради Олександр Мамай вкотре зробив зауваження щодо благоустрою території біля магазину «Орчик», викликав інспектора з благоустрою для складання припису та необачно висловився щодо бездіяльності поліції - отримав у свій бік нецензурну лайку та швидкий виклик «допомоги» у постаті брата продавчині магазину «Орчик», та як виявилося – начальника слідчого відділу Карлівського ВП ГУНП підполковника Олександра Наконечного. Останній прибув у цивільній формі та відразу почав нецензурно лаятися. Слово за словом, і Олександр Мамай отримав удар в обличчя та рефлекторно відповів на удар. Зав’язалася сутичка, в ході якої «перевертень у погонах» по-звірячому побив депутата. Допомагали йому двоє напідпитку завсідників магазину «Орчик». Цьому інциденту є свідки, які готові дати показання.

     Наступного дня Олександр Мамай звернувся в лікарню. А невдовзі до нього на телефон почали надходити дзвінки з погрозами.

      Свавілля та впевненість у власній безкарності стали для поліції поштовхом у переслідуванні депутата від партії «Свобода» Олександра Мамая. Перекручуючи факти, намагаються зробити його винуватим. Це ніщо інше, як розправа за активну депутатську діяльність над  людиною, яка понад усе цінує справедливість і порядність.

     Прикладів, коли депутати-свободівці через свою депутатську діяльність та принципову позицію піддавалися нападам багато. Згадаймо забитого до смерті миргородського депутата-свободівця Олега Супруненка, замах на екс-мера Конотопа Артема Семеніхіна, тощо.

     Як карлівчанам спокійно ходити по вулицях, якщо ті, на кого покладені обов’язки забезпечувати цей спокій і порядок в місті самі ж його і порушують? На кого можна сподіватися в подібній ситуації, коли офіцер поліції дозволяє собі рукоприкладство?

   Розуміючи, що в цій справі правоохоронні органи усіма способами будуть захищати свого працівника, ми звернулися до двох народних депутатів України з проханням тримати під контролем розвиток подій та стати на захист депутата міської ради, а від поліції вимагати об'єктивного розслідування і покарання винуватців.

                                                                                                                               Міський голова Олександр Наконечний.« повернутися до списку новин