Карлівська міська громада
Полтавська область, Полтавський район

В Карлівці в парку Героїв вандали вчинили наругу над зображенням червоно-чорного прапора

Зображення червоно-чорного прапора біля центрального входу в парк Героїв, які загинули за свободу та незалежність України цієї ночі було спаплюжено. Вандали по-звірячому намагалися здерти символ національно-визвольної боротьби українського народу.

Мешканці західної України вже давно звикли до добросусідства двох прапорів на вулицях своїх міст –синьо-жовтого та червоно-чорного. Нажаль, в Карлівці далеко не всі знають значення та походження червоно-чорного прапора і чому його зображення розміщено біля парку Героїв.
Рішенням 56 позачергової сесії міської ради шостого скликання від 12.03.2015 року міський Парк Перемоги було перейменовано на Парк Героїв, які загинули за свободу та незалежність України. У 2018 році біля входу в парк було розміщено символічне зображення червоно-чорного прапору.   

Чорний колір символізує українську землю, а червоний — кров борців пролиту на неї в боротьбі за свободу та незалежність України.

Незалежність України виборювалась під двома прапорами: синьо-жовтим та червоно-чорним.

Якщо синьо-жовтий прапор символізує державність, українську соборність, то червоно-чорний прапор є українсько-революційним прапором. І він символізує боротьбу, опір і рух вперед.

Під червоно-чорним прапором досі борються за нашу незалежність солдати так само, як колись боролись козаки. Червоно-чорний прапор – це прапор країни, яка охоплена боротьбою! В даний час він надзвичайно актуальний.

30 березня 2018 року у Верховній Раді України зареєстрований законопроект "Про Прапор Національної гідності", яким пропонується офіційно визначити червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу Прапором Національної Гідності, врегулювати його використання та передбачити покарання за публічну наругу над стягом.

 

 « повернутися до списку новин