ПОРЯДОК доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Карлівська міська рада та її виконавчі органи
Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Відповідальна особа за забезпечення доступу до публічної інформації та організацію спеціального місця для роботи запитувачів з документами - ШОСТАК Наталія Анатоліївна, головний спеціаліст відділу роботи з персоналом та цифровізації
ПОРЯДОК
доступу до публічної інформації,
розпорядником якої є Карлівська міська рада та її виконавчі органи
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок доступу до публічної інформації, (далі - Порядок) розроблено на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» з метою систематизації роботи із запитувачами інформації в частині їх доступу до публічної інформації розпорядником якої є Карлівська міська рада та її виконавчі органи (далі – розпорядник інформації).
- 1.2 Порядок визначає процедуру доступу до публічної інформації, процедуру надання публічної інформації запитувачам, процедуру оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.
- 1.3 Дія цього Порядку не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян.
2. Забезпечення доступу до інформації
Доступ до інформації забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті міської ради в мережі Інтернет https://karlivka-mrada.gov.ua/;
2) на єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua/;
4) надання інформації за запитами на інформацію.
Перелік інформації, що підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті міської ради визначений ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».
3. Реалізація права на доступ до
публічної інформації за інформаційним запитом
3.1. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень.
Депутати місцевих рад під час виконання ними депутатських повноважень не можуть бути суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації, а тому до відносин зі збирання ними інформації, у тому числі надсилання та розгляду депутатських запитів, депутатських звернень, застосовуються відповідні положення Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.
3.2. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
Поштова адреса: вул. Полтавський шлях,85 м. Карлівка, Полтавська область.
Електронна адреса: karlivkarada@ukr.net; за формою зворотнього зв’язку через веб-сайт міської ради https://karlivka-mrada.gov.ua/feedback/.
За телефоном +38 (05346) 223205, щодено з понеділка до четверга з 8.00 до 17.00, (обідня перерва 12.00-12.45) п’ятниця з 8.00 до 16.00 (з 12.00 до 13.00 – обідня перерва).
Особисто за адресою: вул. Полтавський шлях,85 м. Карлівка, Полтавська область, другий поверх адмінприміщення, приймальня, щодено з понеділка до четверга з 8.00 до 17.00, (обідня перерва 12.00-12.45) п’ятниця з 8.00 до 16.00 (з 12.00 до 13.00 – обідня перерва).
Письмовий запит на отримання публічної інформації подається в довільній формі.
У формах запиту запитувачеві надається можливість вибрати форму надання відповіді - поштою, телефаксом, електронною поштою.
Вимоги, щодо оформлення запитів містяться в ст.19 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Запит на інформацію може бути подано запитувачем особисто. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює особа відповідальна за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо розгляду запитів на публічну інформацію із зазначенням у запиті прізвища, імені, по батькові, контактного телефону, та надає копію запиту особі, яка його подала.
На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування розпорядника інформації, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.
Запити на публічну інформацію, обліковуються у відділу роботи з персоналом та цифровізації, окремо від інших документів.
3.3. Відповідь на запит на інформацію надається не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
3.4. Інформація на запит надається безкоштовно.
У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.
3.5. Розпорядник інформації відмовляє запитувачу в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Якщо розпорядник не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, направляє цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.
Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації» строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
4. Порядок оскарження
- 4.1 Рішення, дії чи бездіяльність розпорядника інформації можуть бути оскаржені до суду.
- 4.2.Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
ПЕРЕЛІК
відомостей, що становлять службову інформацію
у Карлівській міській раді та її виконавчих органах
1. Відповідно до статті 9 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Карлівській міській раді та її виконавчих органах до службової належить така інформація:
1.1 що міститься у документах у міській раді та її виконавчих органах, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності міської ради або здійсненням нею контрольних, наглядових функцій, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;
1.2 стосовно сфери оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.
2. Документам, що містять інформацію, яка становить службову інформацію, присвоюється гриф «Для службового користування». Доступ до таких документів надається відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
3. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, не може бути обмежений у доступі.