Карлівська міська рада
Карлівський район, Полтавська область

22 січня - День Соборності України

100 років тому – 22 січня 1919-го – Українська Народна Республіка (УНР) та Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) підписали Акт злуки. Таким чином відбулося історичне об'єднання українських земель. З цієї нагоди в Карлівці біля пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку відбувся урочистий мітинг.

Про сторінки історії нашої держави, які стали підґрунтям становлення незалежної соборної демократичної України розповіла присутнім ведуча заходу Сніжана Перцьова. У своєму виступі вона згадала 22 січня 1919 року, коли було ухвалено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської народної республіки, зазначивши, що цей день навічно вкарбувався в історію України величним святом – Днем Соборності. Не оминула вона і сумні події сьогодення, згадавши українських військових, які захищають цілісність і соборність України, беручи участь у неоголошеній війні на сході нашої держави.

В ході урочистостей в.о. міського голови Олег Стовбун, в.о. голови районної державної адміністрації Сергій Барилко та керуючий справами районної ради Ігор Дроздович поклали квіти до пам’ятного знаку Тарасові Шевченку. Також корзину з квітами було покладено до пам’ятної стели мешканцям Карлівського району, які віддали своє життя за свободу та незалежність України – Дмитру Барвіну та Миколі Демиденку. 

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблої Небесної Сотні та  полеглих в АТО військових.  

 

 « повернутися до списку новин