Карлівська міська рада
Карлівський район, Полтавська область

Звернення депутатів Карлівської міської ради до Голови Верховної Ради України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Карлівської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні та проведення Всеукраїнського референдуму

 

До 2018 року, в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Однак, вже в цьому році Кабінет Міністрів України, Національний банк України та Президент України взяли на себе зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом, на прийняття відповідних законів щодо впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Тому, вже в травні цього року, у Верховній Раді України влада ініціює розгляд проекту закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Відповідно до ст.13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

Вважаємо, що розпродаж нашого головного стратегічного багатства – землі, є неприпустимим та в даний момент передчасним, оскільки більше 80% українців проживають за межею бідності, і єдиним способом їхнього виживання є земля.

Враховуючи те, що земля є стратегічним ресурсом та власністю українського народу, відповідно, влада, перед впровадженням ринку землі, має почути думку народу України та оголосити Всеукраїнський референдум з цього питання.

Вважаємо, що прийняття проекту Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» без оцінки українського народу є обкраданням власного народу та злочином проти нього. Українці повинні вчитись розумно торгувати не землею, а хлібом!

Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що єдиним способом врегулювання вказаної проблеми є проведення всеукраїнського референдуму з цього питання, тому звертаємось до Вас і просимо – ні за яких обставин не голосувати та не приймати закон, який перетворить українську землю в товар, бо переконані, що торгувати землею – це торгувати її територією.

 « повернутися до списку новин