Патронатна сім'я - шанс для дитини залишитися в родині!
Служба у справах дітей виконавчого комітету Карлівської міської ради шукає сім’ї, які готові бути патронатними та створити для дитини, що опинилася в складних життєвих обставинах, чи залишилася без піклування батьків, атмосферу душевного тепла, затишку та турботи.
Що таке патронат?
Патронат – це «швидка допомога» в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах, та не має можливості жити у своїй сім’ї або тимчасово бути поруч з родичами, знайомими, соціально важливими для дитини особами.
Яка мета патронату над дитиною?
Суть послуги патронату над дитиною полягає у забезпеченні сімейного догляду дитини, яка тимчасово залишилась без батьківського піклування, а також у забезпеченні вирішення кожного такого випадку у спосіб, який відповідатиме найкращим інтересам дитини за умови підтримки її сім’ї.
Хто може стати патронатним вихователем?
Кандидатом у патронатні вихователі може бути особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:
- повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, яка влаштована до його сім’ї;
- належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання.
Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною, проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики в обласному центрі соціальних служб, за результатами якого отримує довідку про проходження навчання та рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.
Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?
Патронатні вихователі:
- не залишаться на одинці з проблемами дитини та її біологічної сім’ї;
- працюватимуть у складі команди професіоналів-однодумців, які підтримають та забезпечать необхідну допомогу у догляді, вихованні і розвитку влаштованої під патронат дитини;
- взаємодіятимуть (у разі потреби) з біологічною сім’єю влаштованої дитини через спеціаліста-посередника, відповідального за ведення конкретного випадку;
- пройдуть тренінгове навчання за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі;
- отримуватимуть грошове забезпечення та соціальну допомогу на дитину у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів залежно від віку дитини.
Бути патронатним вихователем – це неоціненна допомога дитині в її кризовий період.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті, перелік необхідних документів звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Карлівської міської ради за адресою: м.Карлівка, вул.Полтавський шлях, 54, тел. (+3805346) 2-22-57.