Карлівська міська громада
Полтавська область, Полтавський район

Громада на захисті своїх інтересів (відео)

Сімдесят шість мешканців міста завітало 13 травня до районного будинку культури, де відбулися громадські слухання, ініціатором яких виступив міський голова Олександр Наконечний. На порядок денний було винесено два питання: про передачу у власність територіальної громади міста Карлівської дільниці «Полтававодоканал» та про відкриття в м. Карлівка поролонового заводу.

Карлівщина – край і сільськогосподарський, і промисловий. Як сам районний центр, так і навколишні громади мають неабияке навантаження на екологію, тож питання щодо відкриття в місті поролонового заводу викликало занепокоєння у карлівчан. З цього приводу слово мали як представники громади, так і запрошені представники підприємства.

Член ГО «Самооборона» Сергій Портянніков висловив припущення, що громадськість буде не в змозі контролювати роботу системи очищення на підприємстві. А саме від системи очищення залежить на скільки якісною буде нейтралізація шкідливих хімічних речовин.

Таку ж думку мав і Олександр Живолуп, який, зокрема, навів приклад діяльності аналогічного підприємства в м. Дунаївці Хмельницької обл., де в рази збільшилася кількість ракових захворювань у місцевих  жителів.

Присутній на громадських слуханнях голова районної ради Петро Світлик, як простий мешканець висловився проти шкідливого підприємства в місті, а як чиновник запропонував заслухати спеціалістів, порадитися з екологами і зробити висновки: чи отримає громада економічні переваги, чи екологічні проблеми.

В свій час, працюючи головою райдержадміністрації, Сергій Шевченко лобіював питання виробництва поролону в м. Карлівка. В ході громадських слухань він також намагався переконати присутніх в доцільності відкриття підприємства.

Представник поролонового заводу Андрій Вавілін під час свого виступу поінформував, що підприємство зареєстровано в Карлівці, всі відрахування від заробітної плати працівників будуть надходити в місцевий бюджет та запевнив, що на виробництві дотримано усіх норм.

Проте думка переважної більшості присутніх було непохильна – поролоновому заводу в Карлівці не місце.

По другому питанню порядку денного слово мав міський голова Олександр Наконечний, який довів до відома присутніх причини, які спонукали його ініціювати питання щодо передачі у власність територіальної громади міста Карлівської дільниці «Полтававодоканал». Також міський голова зазначив, що на даному етапі громаді потрібно визначитися чи потрібно це робити. Буде направлений запит в обласну раду, створена робоча група, будуть проведені техніко-економічні обґрунтування, і лише після ретельного вивчення питання буде прийматися рішення про передачу водоканалу.

Після тривалого обговорення більшістю голосів було прийнято рішення рекомендувати сесії міської ради звернутися до Полтавської обласної ради з питанням щодо передачі КП «Полтававодоканал» на баланс територіальної громади міста Карлівка. 

 « повернутися до списку новин