Карлівська міська громада
Полтавська область, Полтавський район

Корисна інформація

17.10.2024р. 

Порадник щодо подання заяви  про завдані збитки до міжнародного Реєстру збитків ( RD4U)  для осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України 

 

29.08.2024 р.

Як отримати грошову допомогу

від УВКБ ООН?

Програма багатоцільової грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців втілюється вже третій рік поспіль і увесь цей час намагалася відповідати запитам вразливих категорій ВПО та населення, яке постраждало від війни.
 
 Проте, зважаючи на безпекову ситуацію та зростання кількості українців, постраждалих від війни, фокус програми буде зміщено на підтримку найбільш вразливих осіб.
 
 Хто може отримати грошову допомогу? 

Подати заявку можуть вразливі вимушено переміщені особи, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).

БФ «Право на захист» є офіційним партнером агентства зі збору даних на грошову допомогу.

Сума грошової допомоги

Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, становить 3 600 грн на особу та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума на кожного члена родини становить 10 800 грн.

Отже, Ви можете звертатися до наших пунктів збору даних, якщо ваша родина

✔️ має дохід, менший за 5400 грн на особу, та

✔️ належить до таких категорій та має хоча б один із критеріїв вразливості❗️ (перелічені нижче):

1) Внутрішньо переміщені особи (які перемістилися впродовж останніх шести місяців в межах України) ТА які не були включені в програму грошової допомоги УВКБ ООН раніше, а також не отримували грошову допомогу від інших організацій і відповідають одному з критеріїв:

✅ родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

або/та

✅ родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років

або/та

✅ родина з однією або кількома особами з особливими потребами. А саме: мають інвалідність, хронічні захворювання.

2) Люди, які повернулися в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни через воєнні дії, ТА не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій раніше, як люди, що повернулись в Україну після вимушеного переміщення до іншої області чи за кордон через військові дії ТА відповідають одному з критеріїв:

✅ родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

або/та

✅ родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років

або/та

✅родина з однією або кількома особами з особливими потребами. А саме: мають інвалідність, хронічні захворювання

3) Люди, які повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення в межах України через воєнні дії від 24.02.2022 р., ТА не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій раніше, як люди, що повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області чи за кордон через військові дії ТА відповідають одному з критеріїв:

✅ родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

або/та

✅ родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

або/та

✅ родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо).

Документи й інформація для надання в пункті збору даних

  • Документ, що посвідчує особу.
     
     Податковий номер (необхідний для виплати допомоги).
     
     Свідоцтво про народження дітей (за наявності).
     
     Номер банківської картки для виплати допомоги (картки «єПідтримка» не підходять).
     
     Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).
     
     Особистий номер телефону.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини.

Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація за оригіналами документів (за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я).

Домогосподарство — це:

  • голова домогосподарства*
     
     дружина / чоловік
     
     його / її діти (до 23 років)
     
     його / її батьки

*його / її дідусь і бабуся, лише якщо вони перебувають на їхньому утриманні. В іншому випадку — вони мають зареєструватися окремо.

Інші особи, які не є частиною цього списку, мають бути членами іншого домогосподарства, навіть якщо вони проживають разом.

Уся інформація, яку ви надасте під час реєстрації, є конфіденційною і буде занесена в базу даних УВКБ ООН. Надаючи свої персональні дані, ви даєте згоду на передачу їх постачальнику фінансових послуг для отримання грошової допомоги.

Адреси пунктів збору даних

  • м.Полтава, вул. Володимира Козака, 14, 36003

  • Пн-Вт 9:00-15:00) Актуальна інформація

  • в телеграм-каналі:

  • https://t.me/unhcr_help_poltava

 

23.02.2024 р. 

Алгоритм продовження  виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024 р.

  1. Ви проживаєте на тимчасово окупованій території?

якщо так - виплати не призначаються

якщо ні - див. питання 2.

  1. Чи ви отримували виплати на 1 лютого 2024 р.?

якщо так – див. питання 3.

якщо ні - перевірте, чи ви належите до категорій, яким виплати можуть бути продовжені за заявою.

  1. Чи належите ви до однієї з цих категорій?:

а) особи з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти (детальний перелік – у постанові);

б) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з  їх числа віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.

в) пенсіонери;

якщо так, належите до категорій а) або б) –  див. пит.4

якщо ні, не належите до категорій  а) або б) –  перевірте, чи ви належите до категорій, яким виплати можуть бути продовжені за заявою.

якщо так, пенсіонер – уточнююче питання – Розмір вашої пенсії  вище чи нижче  9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність)?

якщо нижче 9 444 грн– виплати призначаються автоматично на 6 місяців  

якщо вище 9 444 грн – виплата не продовжується

  1. Чи здійснювали ви суттєві витрати (понад 100 тис. грн) або маєте у власності  житло  більше ніж  13,65 м2 на одного члена сім’ї, розташоване в інших регіонах, ніж ті, з яких виїхали (які не є окупованими і не ведуться бойові дії)? (перелік витрат визначений Постановою КМУ № 332, додається)

якщо так – виплати не призначаються

якщо ні - призначаються автоматично на 6 місяців 

 

22.02.2024 р.

Допомога на проживання для ВПО: хто має звернутися із заявою про продовження виплат

Нещодавно Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни у порядок призначення виплат на проживання для ВПО. 

З 1 березня 2024 року виплати буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Щоб підтримати їх, ще на 6 місяців, автоматично, продовжуються виплати для ВПО, які не мають можливості  працювати, а саме:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з  їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Проте значна кількість ВПО також зможуть отримати виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви. 

Розповідаємо, хто саме. 

Право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають:

  • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
  • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
  • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн.

Держава надає додаткову підтримку батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:

  • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
  • або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах). 

Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії

Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних півроку. 

Також за заявою допомога продовжується:

  • якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Також право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають особи:

  • які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною;

В усіх цих випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї, але інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять,  виплата допомоги припиняється через місяць.

 

21.02.2024 р. 

Внутрішньо переміщені особи, які мають право на продовження виплати допомоги на проживання ВПО з 01.03.2024 року (постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022р. №332 (зі змінами) та від 26.01.2024р. №94)

п. 5-1 Допомога призначається внутрішньо переміщеним особам:

які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.

Допомога непрацюючій особі працездатного віку призначається з місяця звернення, при цьому вимоги щодо сприяння своїй зайнятості або набуття статусу безробітного не застосовуються:

-до однієї особи із складу сім’ї, яка доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (включно). Категорія осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку включена до категорії осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.

-до однієї особи із складу сім’ї, яка має трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядає за ними;

-студента, який навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти проживає за адресою відмінною від адреси проживання своїх батьків, допомога може бути призначена йому як на окремого (одного) члена сім’ї.

п.13.1 Автоматично з 1 березня 2024 року продовжуються виплати для таких категорій внутрішньо переміщених осіб:

-для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

-осіб з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам- вихователям і прийомним батькам.

У разі коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до зазначених вище категорій осіб, їй може бути призначено допомогу за заявою.

Іншим членам сім’ї виплата допомоги може бути продовжена на підставі подання заяви на призначення допомоги.

п. 13.2 На підставі подання заяви допомога продовжуватиметься на осіб із складу членів сім’ї, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги, та у разі, коли:

1)у складі сім’ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча особа працездатного віку, яка здійснює догляд за дитиною до 14 років, для сімей у яких, виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах та сім’я проживає на території, що не включеній до переліку територій, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає така сім’я, відсутні місця або навчання проводиться он-лайн (повністю або частково). Для такої сімʼї допомога призначається, якщо відомості про відсутність місць у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти або про те, що навчання в таких закладах проводиться в режимі он-лайн (повністю або частково (гібридному форматі), отримані шляхом інформаційної взаємодії між органами соціального захисту населення та органів управління у сфері освіти.

Якщо непрацююча особа працездатного віку зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, і при цьому у сім’ї діти навчаються он-лайн, такій сім’ї допомога призначається без додаткових документів.

2) у складі сім'ї є:

- непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася;

-діти, які відвідують заклади дошкільної освіти та/або навчаються у закладах загальної середньої освіти, та/або діти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

3) у складі сім’ї є особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально.

4) у складі сім’ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа — підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

В усіх зазначених вище (чотирьох пунктах) випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім’ї з урахуванням норми, що інші непрацюючі працездатні особи із складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги) протягом місяця з дня призначення допомоги на наступний шестимісячний період зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або розпочати діяльність відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”.

У разі невиконання такої умови виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які впливають на припинення права отримання допомоги.

п. 13.4 Виплата допомоги також призначатиметься на другий шестимісячний період на підставі подання заяви на призначення допомоги:

1)малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах, за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення, або особи, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування, або особи, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилася без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування);

2) вагітній жінці після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС), що підтверджується інформацією про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії “Вагітність та пологи” або довідкою лікувально-профілактичного закладу встановленого зразка. Перевірка інформації про сформований медичний висновок проводиться з використанням Порталу Дія згідно з Порядком ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженим наказом МОЗ від 18 вересня 2020 р. № 2136;

3) особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та / або отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю” або Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” (крім осіб з інвалідністю І та ІІ групи), якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги.”

Автоматичне призначення з 1 березня 2024 року.

Особам з інвалідністю ІІІ групи, які є отримувачем пенсії, розмір якої не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги, виплата допомоги продовжується на другий шестимісячний період автоматично.

Всі внутрішньо переміщені особи (окрім осіб, які втратили працездатність),в складі сім’ї яких відсутні діти, не мають право на продовження допомоги ВПО на наступний шестимісячний період з 01.03.2024 року.

Період, за який враховуються доходи, становить один квартал, що передує місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період, або три місяці, що передують місяцю звернення за допомогою або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”

 

30.01.2024 р. 

Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПРАВО НА ЗАХИСТ»  – українська неурядова гуманітарна правозахисна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав осіб без громадянства, біженців, внутрішньо та зовнішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від війни, а також подолання наслідків вимушених переміщень, міграцій, війни, збройних конфліктів, стихійних лих та катастроф.

Також, БФ “Право на захист” активно займається захистом прав дітей, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Наразі БФ «Право на захист» проводить дослідження з метою виявлення потреб дітей, яким завдано фізичну шкоду здоров’ю внаслідок воєнних дій, збройних конфліктів, військової агресії Російської Федерації проти України.

З метою проведення ефективного та результативного дослідження, яке покликане виявити нагальні потреби та довгострокові виклики для дітей, яким завдано фізичну шкоду здоров’ю внаслідок воєнних дій, збройних конфліктів, військової агресії Російської Федерації проти України БФ «Право на захист», здійснює пошук учасників опитування для розширення кола респондентів.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2023 року № 812 затверджено Типове положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб. Рада з питань внутрішньо переміщених осіб є консультативно-дорадчим органом при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній державній (військовій) адміністрації для участі у реалізації регіональної політики у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів їх адаптації та інтеграції.

У зв'язку з викладеним, просимо Вас підтримати дослідження БФ «Право на захист» та посприяти у пошуку та залученні батьків та інших законних представників постраждалих дітей (дітей з пораненням, контузією, каліцтвом, травмою або дітей, які зазнали фізичного насильства), які могли б взяти участь у вказаному опитуванні. Зауважимо, що відповіді респондентів допоможуть БФ “Право на захист” напрацювати рекомендації щодо вдосконалення існуючих механізмів захисту та підтримки дітей, які фізично постраждали внаслідок воєнних дій. Адже станом на сьогодні такі механізми є недієвими чи взагалі відсутні. Також висновки, сформульовані за результатами опитування, будуть надіслані до відповідних органів державної влади для їх врахування з метою покращення стану захисту та підтримки постраждалих дітей. Зауважимо, що за результатами опитування БФ “Право на захист” буле використовувати лише знеособлені та узагальнені дані, а зв'язок між наданими відповідями та особою конкретного респондента неможливо буде простежити. Жодні персональні дані не передаватимуться третім особам, а результати опитування аналізуватимуться анонімно та використовуватимуться з урахуванням вимог конфіденційності. Відтак, якщо у Вашій громаді наявні такі особи, будемо вдячні за поширення серед них зазначеної інформації та короткої гугл-форми: https://cutt.ly/gws55ExZ (посилання на гугл-форму також доступне за QR-кодом).

У випадку потреби у додатковій інформації або виникнення запитань, просимо звертатись до Олега Луціва (тел. +38 (050) 183 46 32, e-mail: ol.lutsiv@r2p.org.ua)

 

22.12.2023 р. 

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

     Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань стосовно внутрішньо переміщених осіб» від 21.11.2023 №1226 внесено зміни, зокрема,  до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо-переміщеним особам» від 20.03.2022 №332.

     Внесеними змінами до Порядку передбачено, що з 1 лютого 2024 року виплати на другий шестимісячний термін призначатимуться без додаткового звернення, якщо:

     - середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує – 9444 грн. (4 розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

     - у складі сім’ї є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку;

- є тяжкохворі діти;

- є особи з інвалідністю І чи ІІ групи;

-  мають трьох дітей і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними; 

- доглядають за особами з інвалідністю І групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років,

- або особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу,

- або особами, які досягли 80-річного віку,

- фізичні особи, які надають соціальні послуги та отримують компенсацію за надання соціальних послуг;

- студенти, місце проживання яких не задеклароване/зареєстроване в гуртожитку;

     - працездатна особа, яка протягом  шести місяців, за які отримувала допомогу, сприяла своїй економічній самостійності та середньомісячний дохід якої не перевищує – 7083 грн. (3 розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

     - особи, які втратили працездатність, в тому числі досягли пенсійного віку та отримують пенсію, розмір якої не перевищує – 7083 грн. (3 розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

  

Загальний строк отримання допомоги не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.

   

 

15.11.2023 р.

 

Щодо допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Допомога на проживання внутрішеньо переміщених осіб (далі – ВПО) надається щомісячно на кожну ВПО: 

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн; 
  • для інших осіб – 2000 грн.

Допомога призначалася безстроково. Достатньою підставою для її отримання був сам факт внутрішнього переміщення, засвідчений довідкою про взяття на облік ВПО.

 

Що змінилось в правилах надання допомоги?

Внесення урядом змін до порядку виплат відбулося у два етапи, а саме:

         постановою від 11 липня 2023 р. № 709 „Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб”, яка набрала чинності 15 липня (далі  – Постанова № 709);

         постановою від 31 липня 2023 р. 789Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”, яка набрала чинності 1 серпня (далі  – Постанова № 789).

Після їх прийняття, підхід до призначення, нарахування та виплати допомоги змінився наступним чином:

  •  допомога стала строковою й призначається на 6 місяців із можливістю продовження ще на півроку тільки з урахуванням ступеня вразливості ВПО (похилий вік, інвалідність, малозабезпеченість особи, перебування на її утриманні трьох і більше дітей тощо);

при призначенні допомоги буде враховуватися майновий стан отримувача;

  •  діти, народжені у ВПО після внутрішнього переміщення, тепер прямо визначені як отримувачі допомоги;
  •  з 1 листопада 2023 року допомога призначатиметься та виплачуватиметься не ВПО особисто, а на сім’ю.

 

Виплати допомоги ВПО, які оформили її до 1 серпня 2023 року:

Постанова № 709 передбачила автоматичне продовження з 1 серпня 2023 року виплати допомоги ВПО, які вже отримували її, на один шестимісячний період – до 31 січня 2023 року.

Виплати продовжили для ВПО, які перемістилися з територій, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, а також особам у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок російської збройної агресії.

Наступним чотирьом категоріям ВПО виплата допомоги з 1 серпня продовжена не була:

  •  людям, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль;
  •  тим, хто відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
  •  засудженим за окремі види злочинів проти основ національної безпеки або оголошених в розшук;
  •  ВПО, які повернулися до покинутого місця проживання.

За результатами проведення Міністерством фінансів верифікації отримувачів виплат, під час якої ВПО перевірені на відповідність так званим "майновим критеріям" для отримання допомоги на проживання.

Тож з 1 вересня 2023 року виплати допомоги припинили, якщо за результатами верифікації з’ясувалося, що переселенець після 15 липня 2023 року:

  • придбав транспортний засіб, якому менше ніж 5 років, за винятком мопеда, причепа тощо;
  • придбав нерухоме майно, цінні папери тощо на суму більше ніж 100 тис грн;
  • має на депозитному банківському рахунку більше ніж 100 тис грн, або ОВДП на таку ж суму;
  • придбав безготівкову та/або готівкову іноземну валюту, банківські метали на загальну суму, що перевищує 100 тис грн;
  • має у власності придатне для проживання житло, що розташоване не на територіях ведення бойових та тимчасово окупованих територіях;
  • перебував та після внутрішнього переміщення перебуває на повному державному утриманні в дитячому будинку, школі-інтернаті, геріатричному пансіонаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю тощо.

 

Виплати допомоги ВПО, які вперше звернулися за її призначенням після 1 серпня 2023 року:

З 1 листопада допомога призначається виключно на сім'ю та виплачується щомісяця одному з її членів (уповноваженій особі).

Допомога не буде виплачуватися, якщо операції (придбання авто, земельної ділянки, житла, іноземної валюти тощо) здійснені ВПО протягом трьох місяців перед зверненням, а наявність в особи коштів на депозиті, ОВДП та/або придатного для проживання житла встановлюватиметься на 1 число місяця, з якого призначається допомога.

Схвалені урядом зміни також передбачають, що підстави для відмови у призначенні допомоги будуть застосовуватися лише до конкретної ВПО, яка звертається за допомогою, а не до всієї сім'ї.

Також потрібно враховувати, що допомога не призначається, а нарахування та виплата вже призначеної допомоги припиняються, у разі якщо отримувач:

  • повернувся до покинутого місця проживання;
  • виїхав на постійне місце проживання за кордон;
  • перебуває за кордоном більш як 30 календарних днів підряд;
  • перебуває за кордоном більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги.

 

        ВПО, які вже отримують допомогу, мають пам'ятати, що кошти, виплачені їм неправомірно або повторно, мають бути повернуті добровільно чи на вимогу органу соцзахисту.

Допомога призначається на другий шестимісячний період автоматично, якщо:

середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача протягом періоду, за який враховуються доходи, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги на другий шестимісячний період;

у складі отримувачів є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку (включно); громадяни, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними; особи з інвалідністю; громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичні особи, які надають соціальні послуги та отримують компенсацію за надання соціальних послуг, студенти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках;

у складі отримувачів є непрацююча працездатна особа, яка протягом перших шести місяців, за які отримувала допомогу, сприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася/зареєструвалася у центрі зайнятості як безробітна, зареєструвалася як фізична особа - підприємець/або отримала допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання) та середньомісячний дохід якої протягом періоду, за який враховуються доходи, не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про надання допомоги на другий шестимісячний період;

уповноважена особа/отримувач, які втратили працездатність, в тому числі досягли пенсійного віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують пенсію, розмір якої не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому призначається допомога.

На другий шестимісячний період призначається допомога неповнолітнім та малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника.

Загальний строк отримання допомоги не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.

Щодо інформування ВПО.

Для сприяння у взаємодії органів виконавчої влади та громадськості, забезпечення на території Полтавської області оперативного розгляду органами виконавчої влади звернень, у тому числі поселення в МТП, в області функціонує Комунальна бюджетна установа „Обласний контактний центр” Полтавської обласної ради, де в цілодобовому режимі працюють „гарячі” телефонні лінії, якими можуть скористатися ВПО, а саме: основна –                       (0800) 50 22 30 та додаткові – (050) 692 74 31, (066) 656 87 27.

 

25.07.2023 р. 

У місті Полтава працює центр допомоги внутрішньо переміщеним особам – ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА, ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ».

Офіс ГО «ВПО» розташовано за адресою: м.Полтава, вул. Соборності, 14 ( з 10.00. до 16.00. окрім вихідних ) Тел. +38-099-460-87-51 ел.адреса: vpo.ua.poltava@gmail.com

 

25.07.2022 р.

Виплата допомоги буде продовжена автоматично, без необхідності додаткового звернення.

Звертаємо увагу, що для всіх внутрішньо переміщених осіб, які вже отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року її виплату буде продовжено на 6 місяців, тобто по січень 2024 року, включно.

Обласна безкоштовна гаряча лінія Департаменту соціального захисту населення: 0-800-500-620.

Одночасно надаємо перелік найбільш актуальних питань щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2023 №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб».

перейти за посиланням

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних