Карлівська міська громада
Полтавська область, Полтавський район

Порядок та умови надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються з військової служби, членам сімей загиблих

Управління у справах реінтеграціі, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавської облвійськадміністрації інформує.

Порядок та умови надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються a6o звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни i членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії ïx соціального захисту”, затверджені постановою Кабінету Міністрів України 29.11.2022 № 1338 (зі змінами).

Наказом Мінветеранів від 14.12.2023 р. № 330, затверджено Порядок формування, ведення та доступу до Реєстру суб'єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів i членів ïx сімей. Зазначеним  Порядком визначено механізм формування, ведення Реєстру суб'єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів i членів ïx сімей.

Зокрема, передбачається розроблення та впровадження трирівневої система надання психологічної допомоги ветеранам війни та членам ïx сімей:

перший рівень соціально-психологічна підтримка та супровід, яку надаватимуть соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку;

другий рівень психологічна допомога, яку можуть надавати психологи, які відповідають визначеним вимогам до фахівця;

третій рівень включає комплексну медико-психологічну допомогу, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких створено відповідні мультидисциплінарні команди мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи).

Психологічна допомога другого i третього рівня надається суб'єктами надання послуг та фахівцями із надання послуг, інформація про яких включена до Реєстру.

Cy6’сктом надання послуг другого рівня може бути:

 • юридична особа незалежно від форми власності та організаційно- правової форми;
 • фізична  особа    підприємець,  яка  надає  психологічну  допомогу та з якою перебувають у трудових відносинах фахівці;
 • фізична особа підприємець, яка відповідає вимогам до фахівця.

Суб'єктом надання послуг третього рівня можуть бути юридичні особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізичні особи

 • підприємці, які надають комплексну медико-психологічну допомогу та:
  1. провадять діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  2. мають структурний підрозділ (центр психологічної реабілітації та/або травматерапії, a6o відділення медико-психологічної реабілітації тощо), укомплектований працівниками, що виконують роботу на підставі трудового договору (контракту) a6o за цивільно-правовими договорами, який забезпечує проведення мультидисциплінарною командою стаціонарної та/або амбулаторної, та/або дистанційної психологічної допомоги;
  3. мають щонайменше один кабінет для прийому отримувачів послуг членами мультидисциплінарної команди та обладнане робоче місце у разі дистанційного надання послуг.

На другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовуватиме надавачам вартість наданих послуг, а саме:

 • 254,18 грн (без ПДВ) — на одну особу протягом однієї години роботи одного фахівця із надання послуг в індивідуальній формі на другому рівні;
 • 153 100 грн (без ПДВ) глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців за умови надання послуг із психологічної допомоги 50 i більше отримувачам послуг протягом місяця  на третьому рівні.

Послуги можуть надаватися стаціонарно та/або амбулаторно, та/або дистанційно.

Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів (другий, третій рівні) потрібно подати заяву до Реєстру через „Кабінет надавача” https://veteranpsycho-help.mva.goy.ua/login.

Мінветеранів розроблено покрокову інструкцію (інформаційну рамку) щодо подання заяви в електронній формі для отримання послуги реєстрації в Реєстрі, розміщена за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/veteranam/likuvanna-ta-reabilitaciya/centri-z-nadannya-poslug-psihologichnoys-reabi1itaciyi/nadavacham- poslug-iz-psihologichnoyi-reabilitaciyi.

 

Крім того, інформація щодо того як стати надавачем послуг із психологічної допомоги для ветеранів i членів ïx сімей та отримати відшкодування від Мінветеранlв розміщено на офіційному сайті.

Питания збереження ментального та психосоціального здоров’я ветеранів війни, військовослужбовців та членів ïx сімей є вкрай важливим завданням. Ветерани війни повертаються у громади, i тому у громадах повинні бути створені yci необхідні умови для надання якісної та доступної послуги.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних