Програми для ветеранів, військових та другого з подружжя
17.02.2025 р.
Конкурс «Варто: Єднання 2.0»
«Варто: Єднання 2.0»: громадські організації отримають до 2 млн гривень на проєкти з навчання для ветеранів
Український ветеранський фонд Мінветеранів оголосив конкурс грантів «Варто: Єднання 2.0» для громадських організацій. Сума грантів на ініціативи, які допоможуть ветеранам здобути нові професійні навички та стати більш конкурентними на ринку праці, становить від 500 тисяч до 1 мільйона гривень. Учасники також зможуть претендувати на додаткове фінансування від партнера програми ІСАР Єднання в сумі від 100 тисяч до 1 млн гривень. Заявки прийматимуть до 20 лютого включно.
Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів у партнерстві з ІСАР Єднання презентував нову конкурсну програму підтримки громадських організацій «Варто: Єднання 2.0». Загалом це вже п’ятий конкурс фонду, спрямований на підтримку проєктів, що працюють для ветеранів та членів їхніх сімей, і другий — у співпраці з ІСАР Єднання, про що свідчить і його назва.
Пріоритет цьогорічної програми – навчання та перекваліфікація ветеранів і ветеранок для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. Такий напрям обрали невипадково. Опитування Українського ветеранського фонду показало, що з-поміж опитаних ветеранів та ветеранок 39 % очікують труднощів з пошуком роботи, а 51,7 % респондентів вважають, що причинами таких труднощів можуть стати нестача адаптованих робочих місць та програм перекваліфікації. 42,28 % респондентів відзначають, що їм бракує знань або вони втратили навички під час служби.
«Для нас як для Міністерства важливе партнерство. Якісні політики і якісні послуги для ветеранів та ветеранок можливі лише через взаємодію: взаємодію держави, бізнесу, громадянського суспільства, наших партнерів. Ми також розуміємо, наскільки важливим для ветеранів є посилення їхніх економічних спроможностей. Забезпечити це можна шляхом підвищення їхньої конкурентності на ринку праці, зокрема через надання їм освітніх можливостей. І саме тому ми створюємо такі програми спільно з Українським ветеранським фондом та ІСАР Єднання, щоб посилити наших ветеранів і ветеранок, щоб надати їм ці можливості ставати самозарадними в цьому житті», — пояснила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.
Громадські організації, які стануть переможцями конкурсу, отримають від 500 тис. до 1 млн гривень від Українського ветеранського фонду на втілення своїх проєктів.
«З 2022 року ми вже підтримали 50 громадських об’єднань на загальну суму понад 34,3 млн гривень. Проєкти, які ці організації реалізували та продовжують впроваджувати, спрямовані на реінтеграцію ветеранів і членів їхніх сімей до активного життя, відновлення їхнього фізичного стану, надання менторської підтримки та консультацій щодо ветеранського підприємництва, а також соціальний супровід ветеранів і їхніх родин. Громадські ініціативи довели свою ефективність, і сьогодні ми запускаємо новий конкурс — «Варто: Єднання 2.0». Прийом заявок стартує вже сьогодні, 11 лютого, і триватиме до 20 лютого включно», — зазначила в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець.
Додатково учасники можуть претендувати на співфінансування від ІСАР Єднання у розмірі від 100 тис. до 1 млн гривень, залежно від статті витрат. Підтримка включатиме організаційний розвиток ветеранських та проветеранських ОГС, активності спрямовані на дослідження потреб ветеранів та їхніх родин, адвокацію їхніх прав і проведення заходів із відновлення та повернення ветеранів до активного життя в громадах.
«Ми підтримуємо Мінветеранів та Український ветеранський фонд, адже ветеранська політика сьогодні є важливим чинником національної безпеки та оборони. Те, як держава опікується ветеранами, впливає на рішення багатьох піти служити чи ні. Тому ми дуже раді, що можемо зробити внесок у посилення ветеранської політики і допомогти Міністерству в його ініціативах з розвитку ветеранських організацій та надати їм додаткову підтримку. Також хочемо подякувати нашим норвезьким та шведським партнерам з Norad і Sida за те, що вони дали нам таку можливість», — підкреслила заступниця виконавчого директора ІСАР Єднання Наталія Климова.
Цей конкурс — ще одна можливість для громадських організацій втілювати ідеї, які допомагають у реінтеграції ветеранів та змінюють їхнє життя.
Детально про умови конкурсу дізнайтеся на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-yednannya-2-0/.
Зазначимо, що перший воркшоп конкурсної програми «Варто: Єднання 2.0» відбудеться у четвер, 13 лютого, о 12 годині. Під час воркшопу ви дізнаєтеся про вимоги до заповнення проєктної заявки та підготовки документів; юридичні деталі; особливості формування бюджету проєкту; як відбувається захист проєктної заявки перед експертами, а також поставити запитання фахівцям Українського ветеранського фонду. Щоб зареєструватися на воркшоп, заповніть форму за посиланням: https://veteranfund.com.ua/workshop-registration/
Конкурс «Варто: Єднання 2.0» реалізується Українським ветеранським фондом спільно з ІСАР Єднання в межах проєкту «Сильне громадянське суспільство України – рушій реформ і демократії», який впроваджується ІСАР Єднання за фінансування Норвезького агентства з питань розвитку та співробітництва (Norad) та Шведського міжнародного агентства з розвитку співробітництва (Sida).
05.11.2024 р.
Бізнес-школа для захисників
З метою максимального та комплексного врахування потреб ветеранів війни в частині розвитку їх підприємницьких ініціатив, професійної освіти, що сприятиме їх реінтеграції у суспільне життя АТ КБ „Приватбанк” за участі Мінветеранів реалізується освітній проєкт для Захисників та Захисниць України „Бізнес-школа для захисників”.
Приватбанк у партнерстві з Європейською Бізнес Асоціацією, OLX Україна та компанією Mastercard започаткували „Бізнес-школу для захисників” на Privatbank Business Platform. Цей освітній проєкт надасть українським військовослужбовцям та ветеранам знання, інструменти та підтримку для успішного переходу до цивільного життя завдяки підприємництву.
Онлайн-курс є безкоштовним для Захисників та Захисниць України. Його також зможуть пройти рідні військових, які взяли на себе керування бізнесом в тилу, поки їхні близькі люди на фронті.
Більш детальна інформація щодо проєкту „Бізнес-школа для захисників” -https://business.olx.ua/privatbank-business-platform/.
Національна програма «Траєкторія» для ветеранів, військових та другого з подружжя: отримайте грант на розвиток власної справи
Стартує національна освітньо-грантова програма «Траєкторія» для ветеранів, військових та другого з подружжя.
Мета Програми — надати підприємцям-початківцям базові знання, практичні поради та фінансову підтримку для започаткування й розвитку власної справи. Програму ініціювали мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів «Аврора».
За результатами навчання та представлених бізнес-проєктів 50 учасників отримають на конкурсній основі по 100 000 гривень фінансової підтримки на започаткування або розвиток власної справи. Дедлайн подання заявок — 16 червня 23:59.
«Сильні люди створюють найкраще майбутнє! Головне — задати правильну траєкторію. Мені та команді Мінветеранів дуже імпонує цей принцип, закладений у суть програми. І ми вже дотримуємося його, пропонуємо та втілюємо проєкти, інструменти, які дадуть поштовх для застосування унікальних знань та навичок і стануть стимулом для розвитку. Адже ми сприймаємо кожного ветерана і кожну ветеранку, які вже сьогодні повертаються до цивільного життя, як лідерів, як драйверів економіки, спроможних генерувати ідеї та втілювати їх. І прикладів вже є чимало. Український ветеранський фонд Мінветеранів надав грантів на понад 500 проєктів для розвитку власної справи — від кав’ярні до надання психологічної допомоги побратимам і посестрам. Тож попит є, будемо разом допомагати реалізовувати», — говорить в. о. Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.
Участь у Програмі можуть взяти:
ветерани (особи, що мають статус УБД)
військові (особи, що брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації)
другий з подружжя (офіційний чоловік / дружина ветеранів або військових, зокрема загиблих, зниклих безвісти та полонених)
«У Мінцифрі ми активно працюємо над цифровою трансформацію бізнесу. Ініціюємо освітньо-грантові програми, впроваджуємо нові цифрові сервіси та послуги. Також підтримуємо ініціативи партнерів, спрямовані на розвиток підприємницьких здібностей українців. Серед таких ініціатив — новий акселератор “Траєкторія”. Він покликаний надати ветеранам, військовослужбовцям та членам їх сімей ресурси й інструменти для втілення підприємницьких амбіцій. За результатами дослідження 64% ветеранів та чинних військовослужбовців хочуть відкрити власну справу. Тож наша спільна мета — підтримати їх на цьому шляху та створити умови для успішного розвитку малого й середнього бізнесу в Україні», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.
При відборі заявок пріоритет матимуть бізнеси, що виробляють кухонний інвентар, метал для кухні, текстиль, рушники, одяг, аксесуари, іграшки, товари з пластику, та швейні підприємства.
*Ви можете подати заявку на участь у Програмі, навіть якщо ваша діяльність не входить у перелік пріоритетних галузей.
Навчання проходитиме в онлайн-форматі та міститиме теоретичну й практичну частину. Під час першого теоретичного етапу учасники відвідають вебінар з розробки бізнес-плану, лекції від ветеранів-підприємців та заняття з психологом. На другому практичному етапі майбутні підприємці складатимуть бізнес-план та отримають індивідуальні консультації від експертів.
«Ми віримо, що підтримка підприємців, особливо тих, хто має унікальний досвід та навички, є ключем до побудови сильного економічного майбутнього. Оскільки це суперлюди теперішнього та майбутнього з унікальним досвідом витривалості, дисциплінованості, командної гри і жаги до результатів», — зазначив Генеральний директор мережі мультимаркетів «Аврора» Тарас Панасенко.
Дізнатися більше про проєкт та подати заявку на участь можна на лендингу Програми за посиланням.
Дедлайн подання заявки — 16 червня 2024 року.
Освітньо-грантову програму «Траєкторія» ініціювали мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів «Аврора». Національний проєкт втілюється за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Міністерства у справах ветеранів і Офісу з розвитку підприємництва та експорту, за сприяння UNDP в Україні та Уряду Швеції, Українського ветеранського фонду Мінветеранів.