У Полтавській області з 15 квітня запроваджено «червону» зону карантину
13 квітня в Карлівській міській раді відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Враховуючи рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13.04.2021 № 8, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, було вирішено:
У період з 00:00 годин 15 квітня 2021 року на території Карлівської територіальної громади застосувати обмежувальні протиепідемічні заходи „червоного” рівня епідемічної небезпеки, відповідно до протокольного рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13.04.2021 № 20, та постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 ,,Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами), заборонити:
1. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
2. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, молодняком птиці, саджанців, розсади, торгівлі квітами та засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання. Максимальна кількість відвідувачів магазинів повинна бути не більше одного покупця на 10 квадратних метрів площі;
- торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
- провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, фотосалонів, перукарень та салонів краси, здійснюється за попереднім записом;
- виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;
- провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом;
3. Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів.
4. Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
5. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів.
6. Діяльність закладів освіти її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти та учнів 1 – 4 класів закладів загальної середньої освіти, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти, за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я вихованців.
7. Перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту (за умови неможливості дотримання соціальної дистанції у 1,5-2 метри), зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, в тому числі виготовлених самостійно.
8. З метою безпечного підвезення до місця роботи працівників, що задіяні на підприємствах, установах, організаціях віднесених до критичної інфраструктури (медичний персонал лікувальних установ, працівники підприємств життєзабезпечення, органів внутрішніх справ, рятувальних підрозділів тощо), здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах здійснювати в кількості пасажирів, відповідно до кількості місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Перевізник несе відповідальність за дезінфекцію транспортних засобів та забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
9. Підприємствам, установам та організаціям громади обмежити доступ відвідувачів до приміщень, за винятком виключних випадків. Взяти до відома, що діяльність на території громади суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, має провадитись із дотриманням та проведенням посилених профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів по недопущенню подальшого розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Термін: до окремого рішення