A A A K K K
для людей із порушенням зору
Карлівська міська громада
Полтавська область, Полтавський район

Відділ державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Карлівської міської ради інформує

Дата: 20.01.2022 08:59
Кількість переглядів: 244

 Будівельна амністія – це крок держави на зустріч людям, які свого часу, з різних причин, не оформили своє будівництво – через незнання законодавства, територіальну недоступність відповідних органів тощо.

В Україні вона триває з 31 серпня 2018 року. Є  порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію будівель.(Наказ  №158 від 03.07.2018 Міністерство регіонального розвитку,будівництва та житлово-комунального господарства України).

       За будівельною амністією відділом державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Карлівської міської ради приймаються в експлуатацію такі об’єкти самочинного будівництва на території м. Карлівки,

с. Солона Балка, с. Іванівка:
? збудовані у період з 5 серпня 1992 до 9 квітня 2015 року:
– індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;
? збудовані до 12 березня 2011 року:
– будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

      Акцентуємо, що прийняття в експлуатацію об’єктів за процедурою будівельної амністії здійснюється безоплатно. Штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів, які надають право на їх виконання та за експлуатацію або використання об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, – не застосовуються.

     Замовник або його уповноважена особа має подати до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Карлівської міської ради через Центр надання адміністративних послуг м. Карлівки

       • один примірник заповненої декларації про готовність до експлуатації     об’єкта будівництва;
       • звіт про проведення технічного обстеження об’єкта (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку);

        Вказаним пунктом передбачено, що технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться виконавцем (експертом (інженером) з технічної інвентаризації) під час їх технічної інвентаризації лише за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження з проставленням у технічному паспорті відмітки про проведення технічного обстеження.

  • копію документу (засвідчену в установленому порядку), що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
  • копію технічного паспорта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II цього Порядку).

 

       Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно впродовж 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви.

         За минулий рік відділом державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Карлівської міської ради зареєстровано більше 60 декларативних та дозвільних документів про введення об’єктів в експлуатацію  ( на підставі  будівельного паспорту ,за рішенням суду, за будівельною амністією,за класом наслідків СС1) та повідомлень про початок підготовчих та будівельних робіт.

          Які зміни очікуються в 2022-2023 роках будівельна амністія може стати платною, оскільки законопроектом №5655( про реформування містобудівної діяльності) встановлюється адміністративний збір за державну реєстрацію прийняття в експлуатацію(реєстрацію декларації) таких об’єктів, який становитиме 7(сім) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вказаний збір почне стягуватися через рік після публікацію закону(наразі це законопроект №5655). Слід відмітити, що законопроектом № 5877 (про посилення адміністративної відповідальності) встановлюються нові штрафні санкції від 34000 грн. Звісно такі штрафи не будуть застосовуватися до «старих» об’єктів до таких об’єктів може бути застосовані штрафні санкції приблизно від 4250 до 12750 грн.

            Сьогодні у всіх є можливість привести до ладу документацію на свої будинки та споруди, і більше не хвилюватися, що їх в майбутньому контролюючі служби оштрафують. Звертаємося до жителів Карлівської ОТГ вчасно оформляти дозвільні та декларативні документи при будівництві та реконструкції будівель та споруд, а забудовникам які здійснили самочинне будівництво привести у відповідність документацію до 2023 року для уникнення штрафних санкцій.

        Відділ державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Карлівської міської ради готовий допомагати узаконити будівлі кожному жителю громади. Ми продовжуємо дбати за впорядкування сфери будівництва на території Карлівської об’єднаної територіальної громади та її стабільний розвиток.

       Надаємо всю необхідну консультативну та практичну допомогу щодо застосування норм Порядку, у т.ч. при заповненні декларації, бланків необхідних документів тощо.

Звертайтесь у Відділ державного архітектурно-будівельного контролю за адресою: м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 85, телефонуйте:2-23-05.

Впорядковуймо разом!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь