Подарунок для кращих учнів – яскрава подорож
З 26 по 29 травня 22 найкращих учня загальноосвітніх шкіл м. Карлівка побували на екскурсії «Буковинсько - Подільський віночок», яку для них організувала міська рада в рамках Програми «Обдарована дитина». Що побачили і чим були вражені діти – далі.
Майже тисяча кілометрів відділяє Карлівку від Камянець-Подільська. Дорога була довгою, та завдяки дружній атмосфері час в автобусі пролетів непомітно.
Першою зупинкою став вечірній Київ з його чарівними музично-кольоровими фонтанами на Русанівському каналі.
Вранці вже були на Буковині. Спершу відвідали Свято-Вознесенський монастир у Банченах Чернівецької області. Розташована обитель на горі серед мальовничих лісів і чудових садів. Монастирське подвір’я нагадало нам ботанічний сад, де все цвіте і пахне.
Монастир відомий не тільки зосередженням духовного життя, а й своєю милосердною місією. При монастирі живуть близько 400 дітей різного віку з усіх регіонів України. Це діти-сироти та діти-інваліди, від яких відмовилися батьки.
Загальне фото на пам'ять – і рушаємо далі.
Наш гід по Чернівцях провела чудову екскурсію вуличками міста, розповіла про розкішні будівлі, які вражають своєю величністю і, в той же час, витонченістю. А рівно о 12.00 годині біля старовинної Чернівецької ратуші ми прослухали чарівну мелодію, яку щодня в один й той же час виконує трубач у буковинському народному костюмі з балкона 50-метрової вежі.
Наступна цікавинка Подільського краю – печера Вертеба. Прослухавши перед входом коротенький інструктаж, наша екскурсійна група спустилася у підземний світ трипільської культури. За словами екскурсовода, унікальність цієї печери у тому, що тут стабільний мікроклімат, вологість і температура повітря, тому знахідки зберігаються дуже добре.
Глухе підземелля зустріло нас холодом та сотнями одноманітними ходами, в яких елементарно можна заблукати. Екскурсія була цікава і пізнавальна, але, напевно, ще ніколи ми так не раділи теплу і сонцю, коли вийшли на поверхню.
А на нас вже чекало місто, яке вражає своєю красою ще на під’їзді до нього – Камянець-Подільський. В перший день нашого знайомства з містом ми встигли лише помилуватися Кам’янецькою фортецею у вечірніх вогнях на оглядовому майданчику та сфотографуватися на фоні Новопланівського моста і Смотрицького каньйону.
Вранці подорож продовжилася з відвідування одного із найяскравіших історичних та архітектурних чудес України – Хотинської фортеці. Там ми побачили досить багато цікавих споруд, які вразили своєю величчю та неприступністю. Сам замок, його стіни та легенди зачарували кожного, а неймовірний краєвид просто захоплював подих.
Повернувшись до Кам’янець-Подільського, наша екскурсійна група занурилася в особливу атмосферу стародавнього міста. Ознайомившись з видатними пам’ятками історії, придбавши купу сувенірів, нарешті потрапили до візитної картки міста - Кам’янецької фортеці.
Прослухавши цікаву розповідь екскурсовода, відчули подих справжнього середньовіччя. А після захоплюючих обстежень веж та підземеллів переконалися, що Кам’янець-Подільська фортеця недаремно увійшла до переможців проекту "Сім чудес України".
Попри те, що майже вся екскурсійна група падала з ніг від втоми, зовсім не хотілося прощатися з цим чарівним містом. Але подорож добігала кінця. Вона подарувала яскраві враження та позитивні емоції, які, сподіваємося, не зітруться із пам'яті дітей ніколи.