Карлівську громаду з моніторинговим візитом відвідала координаторка Європейського форуму інвалідності в питаннях Східної та Центральної Європи Філліпа Такер
Карлівську громаду з моніторинговим візитом відвідали координаторка Європейського форуму інвалідності в питаннях Східної та Центральної Європи Філліпа Такер, керівники Міжнародного проєкту "Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні" від Національної Асамблеї людей із інвалідністю України Лариса Байда та Олександра Назаренко, а також регіональний представник проєкту Ірина Твердохліб.
Під час зустрічі разом з в.о. міського голови Сергієм Бобрицьким, куратором проєкту в громаді Валентиною Піддубною, координатором на місці Єлизаветою Отливанною обговорили хід реалізації проєкту, а також проблеми та виклики, з якими кожен день стикаються люди з інвалідністю, вимушено переміщені особи, люди похилого віку та інші жителі нашої громади.
Учасники моніторингової групи також зустрілись з людьми, які отримали допомогу від міжнародного проєкту, відвідали прихисток для внутрішньо переміщених осіб, а також фельдшерсько - акушерський пункт у с. Голобородьківське , де наразі відбуваються ремонтні роботи.
Наша громада активно продовжує рухатись в напрямку реалізації Міжнародного проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» під керівництвом куратора проєкту від громади Валентини Піддубної.
Так, наразі 849 осіб нашої громади отримали фінансову допомогу на суму понад 3,5 млн.грн., 296 осіб – отримали технічні засоби реабілітації на суму понад 913 тис.грн. та понад 1,2 млн.грн вже спрямовано на облаштування ФАПу у с. Голобородьківське і придбання меблів і медичного обладнання для Попівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Крім того, за період дії проєкту для вразливих груп населення надано транспортних послуг на суму понад 200 тис.грн., а також для соціальних працівників громади передано 7 велосипедів.
На даний час триває робота по запровадженню надання адресної допомоги у вигляді предметів облаштування побуту для осіб вразливих категорій населення, які цього потребують, а також подано заявку на отримання транспортного засобу для перевезення осіб з інвалідністю. Серед амбітних планів – залучення коштів в межах даного проєкту для облаштування ще мінімум одного об’єкту соціальної інфраструктури у громаді.
Нагадаймо, що даний проєкт на Полтавщині впроваджено у двох громадах – Карлівській і Опішнянській. Він діє з вересня 2023 року і буде реалізовуватися протягом 2025 року, тож працюємо далі.